Düzce'de Gezilecek Yerler

Düzce / Düzce

Düzce'de Gezilecek Yerler

Ceneviz Kalesi

Düzce ilinin Akçakoca ilçesinde yer alan kale şehir merkezine 3 km. mesafededir. Cenevizliler tarafından inşa edilen kale, turizme kazandırıldıktan sonra, büyük ilgi uyandırmış, doğası ve deniziyle tam bir cazibe merkezi...  

akcakoca

Unesco Medeniyet Mirası Geçici Listesine girmeyi başaran kale; doyumsuz plajları ve tarihi dokusunun yanında, Akçakoca’nın en fazla tercih edilen piknik ve mesire alanı durumunda.

Yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanışı buraya muhteşem bir seyir terası özelliği katmaktadır.

Düzce Nerede Kalınır?

Düzce Otel Fırsatları İçin TIKLAYIN!!!

Fakıllı Mağarası

Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Fakıllı köyünde bulunan mağara; il merkezine 32 km, Akçakoca ilçe merkezine 8 km mesafededir.

Fakıllı Mağarası toplamda 1012 metre uzunluğunda olup mağaranın 350 mt. ziyarete açıktır.

Aydınpınar Şelalesi

Düzce'nin  Aydınpınar Köyü'ndeki şelale muhteşem bir doğal güzellik... Aynı zamanda yürüyüş parkuruna sahip. 

Meşe, gürgen, kestane gibi çeşitli ağaçların bulunduğu ormanın içinde trekking yapabilir ve çadır kurup kamp yapabilirsiniz. Aynı zamanda bölgede tesislerde konaklamayı tercih edebilirsiniz. 

Akçakoca Plajları

 

Karadeniz sahilleri arasında Mavi Bayrak alabilen tek turizm merkezi Akçakoca'dır. Çuhallı Plajı, 2017 yılında mavi bayrak ile ödüllendirilmiş olup Düzce'nin en önemli aile plajlarından biridir. 

Konuralp  Antik Kenti ve Müzesi

Konuralp beldesi Düzce’ye 6 km. mesafededir. Arkeolojik sit alanı ilan edilen alan içerisinde antik bir kent bulunmaktadır. Konuralp'in zenginliğini gösteren en önemli kalıntılarından biri tiyatrosudur.

Kazı çalışmalarının devam ettiği alanda atlı kapı, sur duvarları, su kemerleri, Konuralp Müzesi ve tarihi evleri ile yer almaktadır.  

1994 tarihinde hizmete açılan müzede arkeolojik ve etnografik eserler sergilenmektedir. Müzenin bahçesinde "Prusias Ad Hypium" adlı Roma döneminden kalan antik kentten çıkarılmış mezar stelleri, lahit, sütun ve sütun başlıkları sergilenmektedir.

 Kardüz Yaylası

Düzce'nin Gölkaya ilçesinde yer alan yayla, deniz seviyesinden 1830 metre yükseklikte ve 180 hektar alana sahiptir. Kardüz Yaylası, Düzce'nin en yüksek noktalarından birisinde bulunmakta olup özellikle kış sporları için oldukça elverişli bir yerdir. Yayla içinde  jeep-safari, foto-safari, dağ bisikleti, trekking, at binme ve kampçılık gibi aktiviteler de yapılabilmektedir.

Kardüz Yaylası'nda, her yılın temmuz ayında geleneksel yayla şenlikleri de düzenlenmektedir. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği yayla şenlikleri kapsamında halkoyunları oynanıyor, güreş müsabakaları gerçekleştiriliyor ve doğa yürüyüşleri yapılıyor.

Efteni Gölü

Düzce'nin 14 km güneybatısında bulunan göl Elmacık Dağı silsilesinin eteğinde ve Düzce Ovası'na ait akarsu ağının birleştiği bölgede yer almaktadır.

Gölyaka ilçesine 2km. mesafede yer alan Efteni Gölü, göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunuyor aynı zamanda. Toplam 150 çeşit kuşa ev sahipliği yapan Efteni Gölü, bu anlamda önemli bir kuş gözlem alanı.

Düzce'nin görülmeye değer doğal güzelliklerinden biri olan Efteni Gölü'nü izlemek için çevrede pek çok seyir terası bulunmaktadır.

Topuk Yaylası

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesi sınırları içinde bulunan Topuk Yaylası ve Göleti Düzce’ye 35 km mesafededir. Yaylada bulunan gölette sportif amaçlı olta balıkçılığı yapmakta mümkündür. Topuk Yaylasında ormanın içinde bulunan patika yollarda bisiklete binebilir, çadır kampı, trekking, foto-safari yapabilirsiniz.

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yapılan tesisler 2011 yılında hizmete girmiştir. Doğayla başbaşa kalıp mis gibi orman ve toprak kokusunu alıp dinlenmek için ideal bir gezi rotası burası.

ANADOLUYUGEZİYORUM.COM

Sosyal Medya Hesapları İçin TIKLAYIN

    

 

 

(5615 kez okundu )

Düzce Resimler

Düzce Videolar

henüz konaklama eklenmemiş
henüz Restaurant&Cafe eklenmemiş
henüz Aktivite eklenmemiş
henüz Sektor eklenmemiş