Turlar ve Geziler

Türkiye'nin Kayak Merkezleri

Türkiye'nin Kayak Merkezleri

Türkiye'nin Kayak Merkezleri

Türkiye'nin Kayak Merkezleri

Türkiye'nin kayak merkezleri hangileridir? Ulaşımı nasıldır ve özellikleri nelerdir?
Dört mevsimin  yaşandığı Türkiye'de, kış tatili deyince herkesin aklına hiç kuşkusuz kayak merkezleri gelmektedir. Mükemmel pistlere sahip olan Uludağ (Bursa), Kartalkaya (Bolu), Kartepe (Kocaeli), Ilgaz (Kastamonu), Sarıkamış (Kars) ve Palandöken (Erzurum) gibi pek çok kayak merkezinde ve burada bulunan otellerde, birbirinden güzel, konforlu ve unutamayacağınız bir tatil geçirebilirsiniz.

Türkiye’nin bazı kayak merkezlerini ve özelliklerini sizin için derledik.

 Uludağ l Bursa

Ülkemizin en önemli kış sporları merkezlerinin başında yer alan Bursa Uludağ;  3000'in üzerinde yatak kapasitesine sahip. Dağda 23 özel turistik tesisin dışında kamuya ait 16 dinlenme ve konaklama tesisi bulunuyor.

Kartalkaya l Bolu

Bolu Köroğlu Dağı'nda bulunan Kartalkaya; 1713 yatak kapasitesi ve 14 tesis mevcut. 2400 metre yükseklikte bulunan kayak merkezi popüler tatil mekânlarından biri.

Erciyes l Kayseri

Türkiye'nin en popüler kış turizmi sahalarından birisi olan Kayseri'de bulunan Erciyes, bin kişilik yatak kapasitesi ve 13 tesisle hizmet veriyor.

Ilgaz l Kastamonu

Ilgaz Kış Sporları Merkezi, 1217 yatak kapasitesi ve 6 tesisle Kastamonu- Çankırı il sınırları içinde bulunan Ilgaz Dağı Milli Parkında kış turizmi sevenlere hizmet sunuluyor.

Palandöken l Erzurum

Erzurum’da bulunan tesis; 2466 yatak kapasitesiyle Türkiye'nin en eski kış sporları merkezlerinden birisi. Pist başlangıcı 2200 metreden başlayan 19 ayrı kayak pisti bulunan merkezde pist başlangıcı 2200 metre.

Sarıkamış l Kars

Kars Sarıkamış Kayak merkezi 833 yatak kapasitesi ve 4 tesise sahip ve dünyanın nadir görülen kristal karına ev sahipliği yapmakta.

Kartepe l Kocaeli

Marmara'da en çok tercih  edilen yerlerden olan Kocaeli'de bulunan Kartepe, 800 yatak kapasitesi ve 4 tesisle hizmet veriyor.

Davraz l Isparta

467 yatak kapasitesi ve 4 tesisi barındıran Isparta’daki  Davraz Dağı, 2635 metrelik zirvesiyle Akdeniz'deki nadir kayak merkezlerinden biri.

Kop Dağı l Bayburt

Kop Dağı Kayak ve Sporları Merkezi 60 yatak kapasitesine sahip bir tesisten oluşuyor.

Bozdağ l Denizli

Denizli'nin Tavas ilçesinde bulunan Bozdağ Kayak Merkezi, 3 adet tesisle hizmet veriyor.

Zigana l Gümüşhane

Gümüşhane'de bulanan kayak merkezi, 49 yatak kapasitesi ve 1 tesisiyle hizmet veriyor.

Yıldız Dağı l Sivas

Sivas'ta bulunan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, 110 yatak kapasitesi ve 3 tesisten oluşuyor.

Aşağıdaki Konulara İlgi duyabilirsiniz

>>>> Marmara Bölgesi Milli Parkları

>>>> Türkiye'nin Nüfusu En Kalabalık 10 Kenti

 

ANADOLUYUGEZİYORUN.COM
SOSYAL MEDYA HESAPLARI İÇİN TIKLAYIN

    

 

 

Yorum Yap