Gezi Rehberi

Anadolu'yu Bizimle Keşfedin

detaylı olarak incelemektesiniz...

Image

Anadolu'yu Bizimle Keşfedin

Anadolu’da unutamayacağınız güzel bir tatil mi yapmak istiyorsunuz?  Keyfini çıkarabileceğiniz mükemmel bir tatil için anadoluyugeziyorum.com’un  size rehberlik etmesine izin verin. Anadolu yolculuğunuzda görülmeye değer pek çok yer sizi bekliyor.

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun en uygun otelleri, yemeklerinizi yiyebileceğiniz lokantaları, dinlenip eğlenebileceğiniz mekânları bulmanıza yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Haritayı kullanarak Anadolu'daki tüm önemli cazibe merkezlerini bulun ve otelinizi ve çevresindeki alanları yakından tanıyın. Tatil boyunca ziyaret edeceğiniz gezi rotalarıyla ilgili bilgilenmeniz için size fırsatlar sunuyoruz.

Doğal ve kültürel hazinelerin eşsiz bir sentezi olan Türkiye;  80 milyonluk nüfusu ve her köşesiyle merak uyandıran bir ülke. Asya ve Avrupa'nın kesiştiği noktada bulunan Türkiye, zengin bir tarihe, dramatik manzaralara ve çarpıcı kıyı şeridine sahip, büyüleyici, farklı bir ülke. Binlerce yıllık kültürel birikimiyle tarihe tanıklık yapıyor. Türkiye’nin farklı köşelerinde bulunan dünya mirası pek çok eser ziyaretçilerde kendisine hayranlık uyandıracak bir potansiyele sahip. 

Paha biçilemeyen hazinelere ev sahipliği yapan müzeleri,  ören yerleri, sarayları, milli parklarıyla gezilip görülmeğe değer çok sayıda şaşırtıcı yer sizi büyüleyecek.  Anadolu, birçok uygarlığın önemli bir merkezi olmuştur tarih boyunca.

Göbekli Tepe, Kültepe, Hattuşa, Troya, Bergama, Efes, Perge, Gordion, Likya gibi çarpıcı uygarlık merkezleriyle Anadolu platosunun ortasında yer alan Kapadokya’nın muhteşem peribacalarını, Pamukkale’nin nefes kesen travertenlerini Edirne’nin muhteşem Selimiye’sini, İstanbul’un Ayasofya’nı, Kars’ın Ani’sini yakından görüp tanıma imkânı bulacaksınız.

Anadolu platosu, Büyük İskender'den Timurlenk'e,  Mevlana Celaleddin Rumi’den Hacı Bektaş-ı  Veli’ye Yıldırım Beyazıd’tan Atatürk’e  kadar tarihin en önemli figürlerine ev sahipliği yapmış; Hitit, Frig,Pers, Galat, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi  pek çok uygarlığın izlerini  günümüze kadar taşımayı başarmış.

Türkiye, eski geleneğin ve çağdaş dünyanın başarılı bir karışımı. Sanat ve mimarlık tarihi açısından hayranlık uyandıran dünyanın önde gelen cami, kilise ve manastırlarına asırlardır ev sahipliği yapıp farklı inançtan ve kültürlerden insanları hoşgörüyle birlikte yaşatıyor. 

Türkiye’nin dört bir tarafı anadoluyugeziyorum.com farkıyla seni bekliyor.

Yeni  tatil ve gezi adresin…

Yorum Yap